pierścionek zaręczynowy

Od zaręczyn do ślubu

Organizacja ślubu i wesela to nie taka prosta sprawa i trzeba mieć na uwadze wiele spraw. Dlatego też musimy poświęcić temu wiele czasu i zaangażowania, ale za to będziemy mieć pewność, że wszystko będzie dopięte na ostatni guzik. A dla wielu par decyzja o sformalizowaniu związku jest jedną z najważniejszych jakie podjęli.

Często bywa też tak, że w momencie w którym przyszła panna młoda dostaje pierścionek zaręczynowy [mmgold.pl] sprawy nabierają szybszego obrotu. Są tacy, którzy po zaręczynach nie myślą jeszcze o organizacji ślubu i dają sobie jeszcze „trochę czasu” na narzeczeństwo. Inni jednak od razu biorą się za planowanie wesela [terazslub.pl].

I nie jest to takie „niecierpliwe” działanie jak mogłoby się wydawać w pierwszym momencie. Planowanie ślubu jest bowiem w dzisiejszych czasach długim procesem i jeżeli komuś zależy na bliskim terminie, powinien zacząć o tym myśleć jak najszybciej po zaręczynach. Najdłuższe są terminy oczekiwania na salę weselną, w niektórych miejscach rezerwacje sięgają nawet kilku lat naprzód. Wbrew pozorom kupno sukni ślubnej również może potrwać. Oprócz wyboru, który bywa czasochłonny, także termin oczekiwania na uszycie zamówionej w salonie sukni może sięgać kilku miesięcy. Gdy już mamy zarezerwowany termin ślubu, należy także podjąć decyzję na temat muzyki na weselu – czy będzie to tradycyjnie zespół, czy może w bardziej nowoczesnej wersji – DJ. Tutaj z rezerwacją także nie należy zwlekać, aby nie okazało się, że zostaniemy na weselu bez muzyki. Pozostaje także kwestia jedzenia, tortu, dekoracji Sali – jeżeli chcemy, aby wszystko było tak jak sobie to wymarzyliśmy musimy włożyć sporo pracy w przygotowania. Pamiętajmy także o zaproszeniach – powinny być one wysłane odpowiednio wcześnie, aby każdy miał czas na zaplanowanie w tym terminie czasu dla nas.

Najprostsza w tym wszystkim może wydawać się sprawa obrączek, choć także nie do końca. Musimy bowiem zdecydować się z jakiego materiału chcemy, aby były one wykonane oraz w jakim stylu. Tradycjonaliści wybierają najczęściej obrączki złote, z  żółtego albo białego kruszcu. Inni decydują się na o wiele droższą platynę lub tańsze srebro, chociaż cena nie ma tutaj aż takiego znaczenia.