małżeństwo

Małżeństwo z rozsądku i potrzeby

Małżeństwo jest dziś instytucją, która czasami przybiera charakteru czysto biznesowego. Młodzi ludzie, którzy są w związkach bardzo często decydują się na zawarcie ślubu tylko dlatego, że w ten sposób zdołają uzyskać kredyt mieszkaniowy lub da im to możliwość wspólnego zamieszkania. I choć czasy, gdy samotna dwudziestolatka uważana była za starą pannę minęły, młodzi coraz chętniej pobierają się i zakładają rodziny. Niestety czar szybko pryska i nieprzemyślane decyzje skutkują bardzo poważnymi konsekwencjami, które mogą zaważyć na przyszłym życiu.

Na małżeństwo najczęściej w środowiskach wiejskich, decydują się bardzo młodzi ludzie – zaraz po średniej szkole. Jeżeli nie mają oni chęci, bądź szansy na wyjechanie na studia, potrzeba szybkiego usamodzielnienia się jest bardzo duża. Szczególnie, że w środowiskach wiejskich wspólne mieszkanie bez ślubu nie jest mile widziane, a często wręcz piętnowane. Małżeństwo jest więc jedyną drogą, by wspólnie zamieszkać. Narzeczeństwo jest natomiast czasem, gdy młodzi, zamiast przygotować się do ślubu mentalnie i przemyśleć wszelkie wątpliwości, szykują weselne przyjęcie. Moda ślubna Anna Kara i suknie ślubne Kraków Fulara & Żywczyk mogą przyćmić tą najważniejszą warstwę przygotowań. Szczególnie, że aspekt duchowy przygotowań kończy się zazwyczaj na uzyskaniu zgody proboszcza, uiszczeniu opłat za zapowiedzi i szybkiego rozgrzeszenia po latach.

Kurs przedmałżeński nie przypomina natomiast nauk sprzed lat, a obowiązek uczęszczania na te spotkania jest zastępowany odpowiednią sumą pieniędzy. Wraz z upływem czasu i zanikaniem dawnych wartości zmieniają się i elementy tradycji. Tak więc suknie ślubne (np. od Anny Kary) możemy już włożyć nie tylko raz –  można powiedzieć, że rozwody są bowiem dziś „na topie”. Lecz nie koniecznie znaczy to, że mniej się znamy czy gorzej dogadujemy. Jeszcze dwadzieścia lat temu rozwód był ostatecznością,  której nawet nie brano pod uwagę przy małżeńskich problemach. Dziś wspólnota małżeńska nie jest potrzebna, by zarabiać i żyć zgodnie z pragnieniami.